NEW!!! Ocenění aktivit města Ostravy v oblasti vzdělávání

Statutární město Ostrava získalo v uplynulých dnech dvě významná ocenění svých aktivit v oblasti vzdělávání a jasně tak ukazuje, že se řadí mezi leadery v této oblasti.

Stříbrná EDUína za školský projekt zamířila do Ostravy

V důsledku projektu bylo podpořeno více než 930 žáků, kteří zvládli látku ve škole dohnat a nemuseli opakovat ročník. Město projekt přihlásilo do soutěže o cenu EDUína, udělovanou za inovace ve vzdělávání. Jejím záměrem je představit zajímavé projekty v českém formálním i neformálním vzdělávání, přinášející inspirativní změny. Letos se soutěž zaměřila na problematiku nerovností ve vzdělávání a jejich kompenzaci v období pandemie. Projekt Doučování žáků a letní příměstské kempy postoupil mezi 10 finalistů z celkem 43 přihlášených projektů a získal stříbrnou medaili na vyhlášení vítězů EDUína, konané 1. 12. 2021. Více informací ZDE.

Ostrava získala Národní cenu kariérového poradenství za svůj projekt

Projekt statutárního města Ostrava s názvem „Kariérové poradenství Ostrava“ byl oceněn hlavní cenou v soutěži Národní ceny kariérového poradenství Euroguidance 2021. Cílem soutěže je inspirovat kariérové poradce v zemi, soustředit příklady dobré praxe a podpořit rozvoj kariérového poradenství i vzdělávání. Letos se konal 13. ročník ceny. Více informací naleznete ZDE.