NPI ČR – Reportáž z Ostravy – Doučování jako spolupráce a budování vztahů

Tři rodiny, tři unikátní osudy. V centru našeho příběhu z Ostravy stojí žáci, kteří našli cestu a kladný vztah k doučování a jeho prostřednictvím k celému učení. Zajímaly nás jejich pocity a zkušenosti i pocity dalších aktérů, kteří žáky podporují. V prvním díle reportáže hovoříme s rodinami doučovaných žáků a s dobrovolníkem doučování v neziskové organizaci S.T.O.P. Dominikem Plíhalem.

S.T.O.P. z.s. je také jednou z nestátních neziskových organizací, které byly podpořeny statutárním městem Ostrava v rámci projektu „Doučování dětí“, za který byla Ostrava oceněna 2. místem organizací Eduin. Podpora této organizace ze strany města Ostravy a vzájemná spolupráce je dlouhodobějšího rázu, což jen potvrzuje kvalitu vykonávaných činností a jejich společenský přínos.

Nezisková organizace S.T.O.P.. z. s. je zastoupena paní ředitelkou Ivonou Šťovíčkovou také v pracovní skupině pro rovné příležitosti našeho projektu a podílí se tak na nastavování rovných příležitostí ve vzdělávání, na tvorbě strategických dokumentů i určování vhodných aktivit pro podporu dětí a žáků.

Podcast naleznete zde: PŘEHRÁT PODCAST