Pozvání na konferenci „Podporujeme nadané prvňáčky“

Zobrazit: Pozvání na konferenci „Podporujeme nadané prvňáčky“

Dne 12. 10. 2022 se v hotelu Passage v Brně uskuteční inspirativní konference věnovaná moderním možnostem a identifikaci a podpoře akcelerovaných dětí v matematice na samotném počátku školní docházky.

V rámci konference bude podrobně předveden nový diagnostický nástroj pro plošný screening míry akcelerace dětí v matematice v první třídě, s názvem Steven a jeho Dinopark.  Ten byl vytvořen týmem psychologů a psychometriků působících na Katedře psychologie Masarykovy univerzity, kteří se dlouhodobě zabývají identifikací nadaných dětí. Celý systém funguje online a všechna získávána data jsou před kyberútoky chráněna experty z Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity.

Součástí konference bude i panelová diskuze se zástupci škol a školských zařízení z celé ČR, s cílem odpovědět na otázku, jak ve škole vytvořit skutečně funkční systém podpory nadaných žáků.

V odpoledním bloku konference se budou moci učitelé inspirovat dalšími možnostmi rozvoje nadaných dětí, které představí firma Microsoft edu, Lego edu, Corinth a Invenio.

Více informací a odkaz na přihlášení naleznete ZDE.