webinář: Formativní hodnocení pro ZŠ

Datum/Čas
Datum - 28. 01. 2021
Čas - 13:00 - 16:00

Místo události
Webinář - online

Počet volných míst
0

Místo:             online

Datum:           28. 1. 2021

Čas:                13:00 – 16:00 hod.   

Program webináře:

Formativní hodnocení: Jak začít?

Formativní hodnocení je hodnocení, které podporuje v dalším učení. Je formulováno popisným jazykem, vztahuje se k předem stanoveným kritériím a jasně sděluje, co učící se zvládá a do jaké míry. Tím umožňuje plánování dalšího učení. Je to hodnocení, které pomáhá udržovat motivaci a přebírat za svůj pokrok odpovědnost. Záměrem webináře je představení přístupu formativního hodnocení, seznámení se s jeho jednotlivými složkami a procvičení formulací. Proběhne praktickou a interaktivní formou, účastníci a účastnice budou mít příležitost pro diskuzi, sdílení zkušeností a dotazy.

Lektorky webináře:

Mgr. Kristýna Hrubanová – od roku 2017 vyučuje předmět Globální rozvojové vzdělávání v přípravě učitele na Pedagogické fakultě MU v Brně a v posledních dvou letech se díky projektu Cestou vývojového kontinua intenzivně věnuje podpoře pedagogů v zavádění principů formativního hodnocení.

Mgr. Eliška Hanzlová – od roku 2019 působí jako konzultantka, lektorka a metodická podpora učitelů v rámci několika projektů, mimo jiné se zaměřuje na problematiku formativního hodnocení.

Webinář je určen pro ředitele a pedagogické pracovníky ZŠ.

Rezervace

Tato událost je již plně obsazena.