HLEDÁTE NOVOU INSPIRACI DO HODIN ANGLIČTINY?

Anebo prostě místo, kde si můžete prostudovat a zapůjčit různé druhy učebnic, metodických materiálů a další anglicky psané literatury? V tom případě doporučujeme vaší pozornosti dvě specializovaná oddělení Knihovny města Ostravy. Jmenují se Anglická knihovna a American Center a obě najdete v ústřední budově KMO vedle Mostu Miloše Sýkory.

Anglická knihovna vznikla postupnou transformací Britského centra, které ve svých prvopočátcích sloužilo především učitelům angličtiny. Dnes čítá fond tohoto oddělení téměř 17 tisíc svazků a je natolik pestrý a bohatý, že si z něj vybere prakticky každý. Nezáleží na tom, jakou máte profesi, úroveň angličtiny nebo kolik je vám let; zkušený personál Anglické knihovny vám vždy pomůže najít to, co využijete k četbě, ke studiu nebo k výuce. Pedagogové ocení především velký výběr studijních a metodických materiálů a také přípravných materiálů k různým typům zkoušek. Dalším lákadlem jsou exkurze a besedy, které jsou určeny žákům základních a středních škol a probíhají po celý školní rok.

American Center naproti tomu slouží jako kulturní a jazykové centrum, které ve spolupráci s Velvyslanectvím USA poskytuje veřejnosti aktuální informace o USA. Kromě nákupů současné americké literatury, která je umístěna v prostorách Anglické knihovny, tak činí hlavně prostřednictvím nejrůznějších akcí. Vyškolený a vždy dobře připravený personál se věnuje v první řadě učitelům a jejich žákům. Nabízí jim zajímavé besedy pro různé věkové skupiny a s různým zaměřením. Poskytuje také poradenství ohledně studia na amerických vysokých školách. Mezi akcemi pro veřejnost (u nichž je obvykle nutné rezervovat si předem místo) najdeme například anglický klub pro nejmenší, klub deskových her nebo konverzační klub, největší ohlasy však sklízejí besedy se zajímavými hosty.

Podrobnější informace o aktivitách American Center najdete na jeho facebookovém a instagramovém profilu. Informace o obou uvedených odděleních pak hledejte na webových stránkách Knihovny města Ostravy, jejím facebooku a instagramu.