HRA KRYCÍ JMÉNA pro podporu Ukrajinců ZDARMA

Vydavatelství Czech Games Edition (CGE)připravilo dvojjazyčnou ukrajinsko-českou verzi  své světově populární hry Krycí jména. Tuto speciální edici by firma ráda dostala (zcela ZDARMA) k válečným uprchlíkům z Ukrajiny, případně k českým a smíšeným rodinám, které v této situaci nabízí pomoc. Cílem je přinést rozptýlení v nelehké životní situaci a hravou formou pomoci s učením slov v novém jazyce (pro ty, kdo Krycí jména neznáte, jde o asociační hru se slovy; více o hře najdete na oficiálních stránkách). Hra je opatřena ukrajinsky psanými pravidly. Česká pravidla budou k nalezení na webu CGE nebo po načtení QR kódu na krabici hry. Na každé straně herní karty je SLOVO se stejným významem v ukrajinštině a češtině, vč. fonetického přepisu. Hra organizaci zůstane již napořád, nejedná se o výpůjčku. „Česká půlka“ hry je navíc zcela bez problému hratelná českými hráči, takže i když Ukrajinské děti přestanou organizaci navštěvovat, může hra sloužit i nadále.

Hra je aktuálně v tisku, připravena k distribuci bude přibližně v polovině července. Celý projekt vznikl na bázi solidarity a důvěry v distributory.

Pokud má vaše škola/školské zařízení/NNO nebo jiný subjekt zájem o dvojjazyčnou ukrajinsko-českou verzi hry Krycí jména, vyplňte, prosím, do 24.06.2022 tento krátký dotazník.

Po doručení her na Magistrát města Ostravy budete kontaktováni ohledně další distribuce.