Podpora distančního vzdělávání

MŠMT dne 21.8.2020 zveřejnilo informace k mimořádně poskytnutým prostředkům školám na podporu distančního vzdělávání: MŠMT – informace o mimořádných prostředcích-na-ict. Zde jsou zveřejněny informace pro ZŠ zřizované krajem, obcí, nebo dobrovolným svazkem obcí k mimořádným prostředkům na pořízení technického vybavení na rok 2020. Materiál obsahuje i nejčastější dotazy směřované na podmínky, kritéria, účel a další podmínky pro využívání mimořádných prostředků. MŠMT zveřejnilo také přehled dalších finančních prostředků v roce 2020 pro základní školy v rámci Moravskoslezského kraje – Přehled dalších finančních prostředků 2020 pro ZŠ , informace za MSK naleznete ZDE.

Statutární město Ostrava vyhlásilo na základě usnesení rady města č.04594/RM1822/67 ze dne 25.8.2020 Výběrové řízení pro poskytnutí příspěvků z rozpočtu statutárního města Ostravy na podporu digitální výuky na rok 2020. Znění výběrového řízení na podporu digitální výuky, která je zaměřena na ZŠ, jejímž zřizovatelem je městský obvod naleznete ZDE.

Projekt MAP ORP Ostrava II podporuje znalostní kapacity škol pořádáním bezplatných webinářů pro ředitele škol pro práci v MS Teams a Google Classrom. Webináře jsou pořádány ve spolupráci s partnerem projektu, společností Tieto EVRY. Termíny webinářů a jejich obsah naleznete v sekci Kalendář. Tieto EVRY tak pokračuje ve svých mimořádných aktivitách vůči školám, kdy dosud věnovala společnost do ZŠ v ORP Ostrava více než 60 repasovaných notebooků.

Na našem webu pak naleznete užitečné odkazy pro distanční vzdělávání – ZDE.