Novinky v oblasti kariérového poradenství pro ZŠ

Free illustrations of Training

Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje je tu po roce zase!

Uskuteční se denně v termínu 21. – 30.11.2022, vždy od 10 do 18 hodin.

TERMÍNY ONLINE VIDEOHOVORŮ pro jednotlivé okresy MSK:
21.11. okres: Bruntál
22.11. okres: Frýdek-Místek
24.11. okres: Nový Jičín
28.11. okres: Opava
29.11. okres: Ostrava
30.11. okres: Karviná

Pro nalezení konkrétních středních škol z jednotlivých okresů a podrobnějších informací k nim navštivte stránky veletrhu.


Konference pro pracovníky v oblasti kariérového poradenství – 30.11.2022

Centrum Euroguidance při Národním pedagogickém institutu ČR pořádá společně s dalšími evropskými centry Euroguidance 30. listopadu 2022 evropskou konferenci „Competence development for the European guidance community“ pro pracovníky v oblasti kariérového poradenství. Konference proběhne hybridně (fyzicky i online) a jejím hlavním tématem bude rozvoj kompetencí kariérových poradců v kontextu budoucích změn společnosti a práce. Registraci je nutné provést do 21.11.2022. Více informací naleznete ZDE.

Euroguidance – evropská síť pro podporu poradenství vydává časopis a publikace Kariérové poradenství v teorii a praxi & Kariérové poradenstvo v teórii a praxi. Časopis je odborným recenzovaným česko-slovenským elektronickým periodikem, který od roku 2012 publikuje původní příspěvky z oblasti kariérového poradenství. Je určen všem, kteří se podílejí na rozvoji kariérového poradenství, kariérovým poradcům, studentům i dalším zájemcům. Jednotlivé články a vydání časopisu naleznete ZDE. Na tomto odkaze naleznete také pokyny pro případ, že byste sami rádi informovali o dosažených úspěších nebo výsledcích.


Zajímavý je také článek kolegů z www.talentova.cz o kariérovém poradenství v ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova v Ostravě-Hrabůvce. Článek naleznete zde: Kariérové poradenství na ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova v Ostravě Hrabůvce – Talentova