Jak nevyhořet?
Nebojte, neotevřeli jste omylem článek o požárních opatřeních, ale jedná se o přání mnoha pedagogů, kteří působí ve školství již mnoho let. Psychické zdraví je velmi důležité téma, o kterém je potřeba se společně bavit. A jelikož profese pedagoga je psychicky náročná práce, organizujeme pro vás setkání na podporu duševního zdraví.
Jedním z takových setkání byl workshop s názvem Podpora psychického zdraví a wellbeingu pro pedagogy (nejen) v sociálně vyloučených lokalitách (MŠ), který proběhl ve středu 11. září v prostorách Magistrátu města Ostravy. Kapacita kurzu byla beznadějně obsazená, což potvrdilo náš předpoklad, že toto téma je pro vás chtěné a stále aktuální.
Zkušená psycholožka z Moravskoslezského paktu zaměstnanosti na úvod setkání přiblížila pojem wellbeingu. Specifikovala hlavní stresory, způsoby jejich rozpoznání a identifikace a následně vhodné cviky k potlačení vyvolaného stresu a práci s ním. Součástí workshopu byla také praktická ukázka jak mohou učitelé pracovat se vztekem a agresí nebo jak komunikovat s rodiči svých žáků. Účastníci dostali příležitost sdílet své zkušenosti a zážitky s kolegy, kteří čelí stejným problémům a situacím. Pro pedagogy je velmi cenné, když se ujistí, že v tom nejsou sami, a že se stejnými nebo obdobnými problémy bojují i jejich kolegové.
Vaše kladná zpětná vazba nás přesvědčila o důležitosti takovýchto setkání s odborníky na duševní zdraví, a proto i v budoucnu budeme tomuto tématu věnovat další prostor. Proto nás sledujte na sociálních sítích nebo nahlížejte do nabídkových katalogů, které průběžně aktualizujeme a doplňujeme o nové aktivity. Již nyní je spuštěna registrace na prosincový kurz wellbeingu.