Vzdělávací cyklus Cirkulární ekonomika pro vzdělavatele

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, partner našeho projektu, vyhlásil cyklus vzdělávacích aktivit pro vzdělavatele (pedagogy, knihovníky a další) Cirkulární ekonomika pro vzdělavatele.

Tato akce vám poskytne jedinečnou příležitost dozvědět se, co je to cirkulární ekonomika a jak s ní souvisí ekologie nebo životní prostředí. Proč se jedná o čím dál naléhavější témata? A jak na udržitelnější životní styl a odpovědnou spotřebu? 

Během čtyř praktických setkání se dozvíte, jak pracovat s tématem cirkulární ekonomiky a jak připravovat a navrhovat vzdělávací akce na toto téma. Budete mít možnost seznámit se s podniky a lidmi zabývajícími se cirkulární ekonomikou v MS kraji a také vám budou poskytnuty materiály, z nichž můžete v budoucnu čerpat. Součástí programu budou praktické ukázky opatření, která je možné aplikovat ve vaší organizaci. Zjistíte, jak funguje vermikompostér nebo si vlastníma rukama vyzkoušíte upcyklaci kávové sedliny a starých knih. Během metodického workshopu budete moci načerpat inspiraci od známého pedagoga Roberta Čapka vystupujícího pod pseudonymem Líný učitel.

Cílem akce je motivovat účastníky, aby do konce roku zorganizovali besedu/workshop/přednášku apod. v rámci tématu cirkulární ekonomiky.

Jednotlivé semináře se uskuteční v dubnu a květnu letošního roku. Termíny, podrobnosti a přihlašovací formulář naleznete na stránkách MSVK Cirkulární ekonomika pro vzdělavatele – Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě (msvk.cz)